Aalborg Skiklub

Nummer A270
Type Arkivalier
Arkivskaber
LBS
Beskrivelse Aalborg Skiklub
Født/stiftet 16.1.1942
Bemærkning Formænd:
Aage Dam 1942-1951.
Børge Petersen 1951-1953.
Verner Nielsen 1953-1959.
Gustav Simonsen 1959-1966.
Verner Nielsen 1966-1971.
Ejvind Bjørck Nielsen 1971-1876.
Hans Christiansen 1976-1977.
Hanne Davidsen 1977-1981.
Ole Birk Poulsen 1981-1982.
Carlo Jørgensen 1982-1987.
Lars Hedegaard 1987-
Periode 1942 - 2010
Arkiv SIFA Idrætshistorisk Samling

Yderligere indhold

V 1942 - Vedtægter og love
M 1942 - Medlemsrelateret materiale
K 1942 - Korrespondance
R 1942 - Regnskabsmateriale
S 1942 - Sager
U 1942 - Udklip
A 1942 - Diverse andet

Søg videre i SIFA Idrætshistorisk Samling

Top
;