Niels Peder Brandstrup og hustruen Blenda med deres børn. Stående fra v.: Svend Aage Harry Brandstrup, Karl Brandstrup, Aksel Augist Rudolf Brandstrup, Johannes Brandstrup, Albert Viktor Brand- strup. Siddende fra v.: Blenda Brandstrup, Gustav H

Nummer B7462
Type Billeder
Beskrivelse
Niels Peder Brandstrup og hustruen
Blenda med deres børn.

Stående fra v.: Svend Aage Harry
Brandstrup, Karl Brandstrup, Aksel
Augist Rudolf Brandstrup, Johannes
Brandstrup, Albert Viktor Brand-
strup.
Siddende fra v.: Blenda Brandstrup,
Gustav Herman Villiam Brandstrup,
Ernst Otto Frederik Brandstrup,
Niels Peder Brandstrup og Harald
Bernhard Brandstrup.
Bemærkning Niels Peder Brandstrup f. 16.06.1873.
Blenda Brandstrup f. 01.12.1869.
Johannes Brandstrup f. 1896.
Karl Brandstrup f. 1896.
Aksel August Rudolf Brandstrup f. 02.02.1898
Albert Viktor Brandstrup f. 09.01.1900.
Gustav Herman Villiam Brandstrup f. 30.03.1902.
Svend Aage Harry Brandstrup f. 14.06.1907.
Harald Bernhard Brandstrup f. 21.03.1908.
Ernst Otto Frederik Brandstrup f. 22.05.1910.
Periode 1913 - 1917
Dateringsnote ca. 1915
Fotograf Ukendt
Materiale fotokopi
Arkiv Holbæk-Arkiverne / Tølløse Lokalarkiv
Cookies på arkiv.dk
arkiv.dk anvender cookies til at forbedre din brugeroplevelse og til indsamling af statistik.
Ved fortsat brug af siden accepterer du vores cookie- og privatlivspolitik. [link]
OK
Top