Filtrering
8 resultater

Periode
Fra
Til
Type
Arkiv
Geografi
Generelt
Vis kun med billeder
Vis kun med filmklip
Vis kun med lydklip
Vis kun med kilder
Vis kun med geo-tag
Dine valg
Rudbjerg Lokalhistoriske Arkiv
Side 1 af 1
1988

Vestenskov: Ind for to skole-løsningen - Den fremtidssikre løsning, mener skolenævnet. (Skolestruktur i Rudbjerg)

1988

Dannelunde: Det drejer sig ikke om besparelser - Skolenævnet vil ikke udpege bestemt model (skolestrukturen i Rudbjerg kommune)

1988

Kappel: Pædagogisk ikke uforsvarligt at fortsætte - Skolenævnet mener ikke, økonomien skal være afgørende (skolestrukturen i Rudbjerg kommune)

1988

Vestenskov: Ind for to skole-løsningen - Den fremtidssikre løsning, mener skolenævnet. (skolestrukturen i Rudbjerg kommune)

1975

Papirbrænder til Dannelunde slole

1988

Dannelunde: Det drejer sig ikke om besparelser - Skolenævnet vil ikke udpege en bestemt model (Skolestrukturen i Rudbjerg kommune)

1988

Kappel skolenævn ønsker alle bevaret - Øget samlæsning ved elev-tilbagegang (skolestrukturen i Rudbjerg kommune)

1988

Borgermøde i Kappel om skolen 26. september - Skolenævnet lægger op til drøftelse af eventuel underskriftsindsamling (lukning af Kapel skole i skolestruktur for Rudbjerg kommune)

1
    Top